Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool 2-1 Sheffield (vid)

Τα highlights του Liverpool 2-1 Sheffield (vid)

Επέστρεψε στις νίκες το βράδυ του Σαββάτου η Liverpool, αφού επικράτησε με σκορ 2-1 της Sheffield United στο Anfield για την έκτη αγωνιστική της Premier League, κάνοντας μάλιστα την ανατροπή.

Η ομάδα του Jürgen Klopp βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς, στο 13′ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Berge, το οποίο δόθηκε μετά από έλεγχο του VAR.

Η επίτευξη του τέρματος αποδιοργάνωσε την Liverpool, η οποία όμως βρήκε την ισοφάριση με το πρώτο φετινό γκολ του Bobby Firmino στο 41′ μετά από απόκρουση του Ramsdale σε κεφαλιά του Mane. Το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ένα γκολ που ακυρώθηκε, εκείνο του Salah και ένα που μέτρησε. Στο 64′ ο Mane βρήκε τον Jota με τέλεια σέντρα, για να γράψει εκείνος με κεφαλιά το τελικό 2-1.

Mane και Jota συνεργάστηκαν για το 2-1.