Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δύο γκολ ο Firmino στην πεντάρα της Βραζιλίας! (vids)

Δύο γκολ ο Firmino στην πεντάρα της Βραζιλίας! (vids)

Ιδανικά ξεκίνησε η Βραζιλία τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με τον Bobby Firmino να ξεκινάει βασικός και να σημειώνει δύο γκολ, ανοίγοντας λογαριασμό για την τρέχουσα σεζόν.

Η Βραζιλία υποδέχθηκε στο Sao Paolo την Βολιβία και την διέλυσε με 5-0. Το σκορ άνοιξε στο 16′ ο Marquinhos με κεφαλιά, για να γράψει ο Bobby στο 2-0 με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Lodi.

Ο επιθετικός των Reds ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 49ο λεπτό με πλασέ εντός περιοχής, μετά από τελική πάσα του Neymar.

Το 4-0 υπέρ της Βραζιλίας διαμορφώθηκε στο 66′ με αυτογκόλ του Carrasco και ο Coutinho 7 λεπτά αργότερα σκόραρε και έγραψε το τελικό 5-0, ξανά μετά από σέντρα του Neymar.