Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 5/10/2013 Κόκκινο party στο Anfield επί της Palace (vid)

Σαν σήμερα: 5/10/2013 Κόκκινο party στο Anfield επί της Palace (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Brendan Rodgers θα κερδίσουν την Crystal Palace στο Anfield για το πρωτάθλημα, με τους Eagles να γλιτώνουν από διασυρμό.

Οι Κόκκινοι μπήκαν αφιονισμένοι και πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 20λεπτο, ήταν ήδη 2-0 μπροστά στο σκορ. Ο Luis Suarez στο 13′ θα ανοίξει το σκορ από ασίστ του Jose Enrique, με τον Daniel Sturridge να κάνει το 2-0 στο 17′.

Το σκορ του του πρώτου ημιχρόνου θα ολοκληρώσει ο Steven Gerrard από το σημείο του πέναλτι στο 38′, καταγράφοντας ένα νέο ρεκόρ συνεχόμενων παιχνιδιών στα οποία έχει σκοράρει για τον Σύλλογο (το δέκατο πέμπτο).

Στο δεύτερο μέρος οι Reds μπήκαν με τον ίδιο ρυθμό αλλά στάθηκαν άτυχοι στην τελική προσπάθεια, με τους «Αετούς» να μειώνουν στο 76′ με τον Dwight Gayle και σώζουν κάπως τα «προσχήματα».

Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε τους γηπεδούχους στην 1η θέση, σε μία χρονιά που όλοι θυμόμαστε πως κατέληξε δυστυχώς…

Το παιχνίδι στο Anfield παρακολούθησαν 44.271 θεατές και διαιτητής ήταν ο Anthony Taylor.