Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool 4-3 Leeds (vid)

Τα highlights του Liverpool 4-3 Leeds (vid)

Νικηφόρα πρεμιέρα χθες το απόγευμα για την Liverpool, αφού η ομάδα του Jürgen Klopp επικράτησε με σκορ 4-3 της Leeds στο Anfield σε ένα πραγματικά χορταστικό παιχνίδι με 7 γκολ!

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4′ από πέναλτι του Mo Salah που κέρδισε ο ίδιος, για να ισοφαρίσει ο Harrison στο 12′, πριν ο Virgil van Dijk γράψει το 2-1 με κεφαλιά στο 20′. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ξανά δέκα λεπτά αργότερα με τον Bamford, αλλά οι Reds πήραν ξανά προβάδισμα στο 33′ με φωτοβολίδα του Mo Salah.

Η ομάδα του Marcelo Bielsa έβγαλε αντίδραση και στην επανάληψη, ισοφαρίζοντας σε 3-3 με τον Klich, ο οποίος έμεινε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή, όμως η Liverpool δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Rodrigo ανέτρεψε εντός περιοχής τον Fabinho στο 88′, ο Mo Salah ανέλαβε την εκτέλεση, γράφοντας το τελικό 4-3 και χαρίζοντας τη νίκη στους πρωταθλητές.