Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 3/3/1996 Νίκη επί της Aston Villa μέσα σε 6 λεπτά! (vid)

Σαν σήμερα: 3/3/1996 Νίκη επί της Aston Villa μέσα σε 6 λεπτά! (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Roy Evans θα κερδίσουν την Aston Villa στο Anfield για το πρωτάθλημα, «καθαρίζοντας» τη νίκη σε διάστημα 6 λεπτών!

Οι Κόκκινοι θα μπουν φουριόζοι στο παιχνίδι και μόλις στο 2΄θα ανοίξουν το σκορ με τον Steve McManaman. Τρία λεπτά αργότερα, ο Robbie Fowler θα γράψει το 2-0 (5′), με τον ίδιο να κάνει το 3-0 τρία λεπτά αργότερα (8′)!!!

Οι Villans δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ μέχρι το τέλος της συνάντησης κι έτσι οι Reds με τη νίκη τους αυτή, συμπλήρωσαν 16 παιχνίδι αήττητοι. Ο Robbie Fowler με τα 2 γκολ που σημείωσε, συμπλήρωσε 16 γκολ στις 17 τελευταίες τους εμφανίσεις με την Κόκκινη φανέλα.

Το παιχνίδι στο Anfield παρακολούθησαν 39.508 θεατές και διαιτητής ήταν ο Ουαλός K. Cooper.