Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Χάνει το Merseyside Derby ο Alisson

Χάνει το Merseyside Derby ο Alisson

Η Liverpool νίκησε με 2-1 την Brighton στο Anfield το Σάββατο, ωστόσο είδε τον Alisson Becker να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα στο 76ο λεπτό, έχοντας πιάσει την μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή και συνέχισε με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Τις τελευταίες ώρες πολλά ειπώθηκαν για την τιμωρία του Βραζιλιάνου, αλλά ο keeper των Reds κατά πάσα πιθανότητα θα απουσιάσει μόνο από το Merseyside Derby της Τετάρτης, αυτό τουλάχιστον υποστηρίζει η Liverpool Echo και το έγκυρο, BBC.

Ο Adrian θα ξεκινήσει κάτω από τα δοκάρια των Reds κόντρα στην Everton, αν τελικά απουσιάσει ο Alisson, ενώ το ίδιο θα συμβεί και αν εκτίσει την ποινή του το επόμενο Σάββατο με την Bournemouth.

Ήταν και η πρώτη αποβολή τερματοφύλακα για την Liverpool μετά από εκείνη του Doni το 2012 σε έναν αγώνα με την Blackburn.

Ο Βραζιλιάνος αποβλήθηκε στον χθεσινό αγώνα.