Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 29/11/1980 Χορεύοντας στο χιόνι με τις Black Cats (vid)

Σαν σήμερα: 29/11/1980 Χορεύοντας στο χιόνι με τις Black Cats (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Bob Paisley θα κερδίσουν την Sunderland (Black Cats το σημερινό τους παρατσούκλι), στο Roker Stadium για το πρωτάθλημα, αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο σε ένα άσπρο από το χιόνι γήπεδο.

Οι Κόκκινοι θα δώσουν ρεσιτάλ ποδοσφαίρου πάνω στον άσπρο από το χιόνι αγωνιστικό χώρο και θα προηγηθούν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των David Johnson στο 14′ & Terry McDermott στο 35′.

Στο δεύτερο ημίχρονο θα συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό, με το σκορ να διμορφώνεται στο τελευταίο δεκάλεπτο! Πρώτα οι Reds θα διευρύνουν το σκορ υπέρ τους στο 4-0 με δύο γκολ του Sammy Lee στο 82′ & στο 84′, για να μειώσουν οι γηπεδούχοι με τον Alan Brown στο 87′ και τον Stan Cummins 88′.

Το παιχνίδι στο Roker Stadium (το παλαιό γήπεδο της Sunderland) παρακολούθησαν 32.340 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο T. Morris.