Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 19/11/1989 Hat trick νικών εκτός επί Millwall στο 1989 (vid)

Σαν σήμερα: 19/11/1989 Hat trick νικών εκτός επί Millwall στο 1989 (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του King Kenny, θα κερδίσουν εκτός έδρας την Millwall για το πρωτάθλημα, συμπληρώνοντας έτσι 3 σερί νίκες στο The Den μέσα στο 1989 ημερολογιακά.

Οι Κόκκινοι θα προηγηθούν με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ του John Barnes στο 36′, για να ισοφαρίσουν σχεδόν αμέσω οι γηπεδούχοι με τον Dave Thompson στο 38′ σε 1-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Reds θα προηγηθούν με τον Ian Rush στο 70′, που ήταν και το τελικό σκορ.

‘Έτσι συμπλήρωσαν hat trick νικών επί των Lions σε όλες τις διοργανώσεις μέσα στο ίδιο ημερολογιακό έτος, καθώς στην προηγούμενη χρονιά τους είχαν κερδίσει στο γήπεδό τους σε League & F.A. Cup.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 13.547 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο  D. J. Ashworth.