Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραραν με τις Εθνικές τους Chamberlain και Keita! (vids)

Σκόραραν με τις Εθνικές τους Chamberlain και Keita! (vids)

Σε δράση βρέθηκαν οι διεθνείς παίκτες της Liverpool το βράδυ της Πέμπτης και μάλιστα οι Alex Oxlade-Chamberlain και Naby Keita βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο πρώτος στη νίκη της Αγγλίας με 7-0 κόντρα στο Μαυροβούνιο και ο δεύτερος στην ισοπαλία της Γουινέας με το Μάλι.

Ο Ox ξεκίνησε βασικός για τα Τρία Λιοντάρια και άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με το εθνόσημο από τον Ιούνιο του 2017. Παρέμεινε στο γήπεδο για 56′ λεπτά πριν παραχωρήσει την θέση του στον James Maddison.

Βασικός αγωνίστηκε και ο Trent Alexander-Arnold και μάλιστα έβγαλε την ασίστ στον Harry Kane, για να γράψει εκείνος το 5-0 στο 37ο λεπτό με το τρίτο του προσωπικό γκολ. Ο Joe Gomez πέρασε ως αλλαγή στο 70′ αντί του Mason Mount, ενώ ο Jordan Henderson έμεινε εκτός αποστολής.

Όσο αφορά τον Naby Keita, ισοφάρισε για την χώρα του στο 66′ σε 1-1, για να ολοκληρωθεί τελικά ο αγώνας με το Μάλι ισόπαλος με σκορ 2-2.