Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 8/11/1997 Νίκη με Tottenham στο 2ο ημίχρονο (vid)

Σαν σήμερα: 8/11/1997 Νίκη με Tottenham στο 2ο ημίχρονο (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Roy Evans θα κερδίσουν την Tottenham στο Anfield σε παιχνίδι πρωταθλήματος, με όλα τα γκολ της συνάντησης να σημειώνονται στο 2ο ημίχρονο.

Τα «Σπυρούνια» ερχόντουσαν στο Anfield εκείνη τη μέρα με προσδοκίες και αισιοδοξία για τη νίκη, κάτι που δεν δικαιολογούνταν από την αρνητική γι’ αυτούς παράδοση (5 νίκες σε 54 επισκέψεις). Παρ’ όλα αυτά κατάφεραν και κράτησαν ανέπαφη την εστία τους στο 1ο ημίχρονο.

Στο δεύτερο οι Κόκκινοι θα ανοίξουν πολύ νωρίς το σκορ με τον Steve McManaman στο 47′ και τον Øyvind Leonhardsen στο 49′ να κάνει το 2-0, στέλνοντας «κακά μαντάτα» στους φιλοξενούμενους.

Έτσι στο 65′ ο Jamie Redknapp θα κάνει το 3-0, με τον Michael Owen να ολοκληρώνει τον θρίαμβο των Reds στο 86′.

Το παιχνίδι αυτό παρακολούθησαν 38.006 θεατές και με διαιτητή της συνάντησης τον  S. J. Lodge.

Ακολουθούν τα γκολ των Reds στο 6′:25″ του παρακάτω video. Αν δεν σας ανοίγει άμεσα, μπορείτε να τα δείτε από εδώ:

Σαν σήμερα: 8/11/1997 Νίκη με Tottenham στο 2ο ημίχρονο