Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 28/10/1995 «Βροχή» γκολ επί της City (vid)

Σαν σήμερα: 28/10/1995 «Βροχή» γκολ επί της City (vid)

Σαν σήμερα το 1995 οι Κόκκινοι θα φιλοξενήσουν στο Anfield την Manchester City για το πρωτάθλημα, με το τελικό σκορ να είναι αρκετά «αφιλόξενο»!

Μόλις στο πρώτο πεντάλεπτο το σκορ θα είναι ήδη 2-0 με γκολ των Ian Rush στο 3′ και Jamie Redknapp 5′, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Οι Reds στο 2ο ημίχρονο, θα πατήσουν το γκάζι και με τους Robbie Fowler στο 47′, Neil Ruddock στο 53′, πάλι Robbie Fowler στο 60′, Ian Rush 64′ θα ολοκληρώσουν τον θρίαμβό τους επί των Πολιτών.

Αξίζει να αναφερθεί πως οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί τρεις μέρες νωρίτερα για το League Cup στο Anfield, με τους Κόκκινους να «φιλοδωρούν» τους Πολίτες με άλλα 4 γκολ (τελικό 4-0).

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 39.267 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο A. B. Wilkie.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τα γκολ του παιχνιδιού στο 4′:58″ του παρακάτω video:

Σαν σήμερα: 28/10/1995 «Βροχή» γκολ επί της City