Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 28/10/2006 Εκατό Κόκκινες συμμετοχές για Alonso (vid)

Σαν σήμερα: 28/10/2006 Εκατό Κόκκινες συμμετοχές για Alonso (vid)

Σαν σήμερα οι Reds του Rafa Benitez θα κερδίσουν την Aston Villa στο Anfield για το πρωτάθλημα, με τον Xabi Alonso να συμπληρώνει 100 συμμετοχές με την Κόκκινη φανέλα.

Το σκορ για τους Κόκκινους θα ανοίξει ο Dirk Kuyt στο 32′, με τον Peter Crouch να κάνει το 2-0 38′ & τον Luis Garcia στο 44′ να συμπληρώνει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι θα ολοκληρώσουν το τελικό σκορ του παιχνιδιού με τον Gabriel Agbonlahor στο 57′.

Στο παιχνίδι αυτό οι Reds σταμάτησαν το αήττητο των φιλοξενουμένων εκείνη την χρονιά, που έφερναν μαζί τους στο Anfield, πριν τη σέντρα.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 44.117 θεατές και με διαιτητή της συνάντησης τον S. G. Bennett.

Στο παρακάτω video και στο 45′ 15″ μπορείτε να παρακολουθήσετε τα γκολ της συνάντησης:

Σαν σήμερα: 28/10/2006 Εκατό Κόκκινες συμμετοχές για Alonso