Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 18/10/1992 Πρώτο γκολ για Ian Rush στο Old Trafford (vid)

Σαν σήμερα: 18/10/1992 Πρώτο γκολ για Ian Rush στο Old Trafford (vid)

Σαν σήμερα ο θρύλος των Reds Ian Rush καταφέρνει για πρώτη φορά ως παίκτης της Liverpool να σκοράρει στην έδρα του «αιώνιου» αντιπάλου.

Στο εν λόγω παιχνίδι η ομάδα μας προηγήθηκε και πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα 2-0, αφού ο Don Hutchinson είχε ανοίξει το score στο 23′ από ασίστ του Jan Mølby, με τον Ian να χρίζεται σκόρερ στο 44′ από ασίστ του Ronny Rosenthal.

Παρόλα αυτά οι Reds δεν κατάφεραν να κρατήσουν το διπλό, καθώς η United έφτασε στην ισοφάριση με δύο γκολ του Mark Hughes στο δεύτερο ημίχρονο (78′ & 90′).

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 33.243 θεατές με διαιτητή της συνάντησης τον K. S. Hackett.

Ακολουθεί το video με τα highlights & τα γκολ του big match εκείνου του Old Trafford:

Σαν σήμερα: 18/10/1992 Πρώτο γκολ για Ian Rush στο Old Trafford