Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Έπαιξε 90 λεπτά στην ήττα της Αγγλίας ο Henderson

Έπαιξε 90 λεπτά στην ήττα της Αγγλίας ο Henderson

Αγωνιστική δράση είχαν και το βράδυ της Παρασκευής οι διεθνείς παίκτες της Liverpool με τα αποτελέσματα να είναι ξανά ανάμεικτα, καθώς είχαν ως απολογισμό μια νίκη, μια ήττα και μια ισοπαλία.

Ο Jordan Henderson ξεκίνησε και αγωνίστηκε σε ολόκληρο το ενενηντάλεπτο στην ήττα της Εθνικής Αγγλίας με 2-1 στην Τσεχία. Ο Harry Kane πέτυχε το μοναδικό γκολ των Τριών Λιονταριών με τους Joe Gomez και Trent Alexander-Arnold να παραμένουν στον πάγκο.

Με την Εθνική Αγγλίας κάτω των 21 ετών αγωνίστηκε για 45 λεπτά χθες το βράδυ ο Rhian Brewster στην φιλική ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Σλοβενία.

Τέλος, ο Ki-Jana Hoever αγωνίστηκε για 71 λεπτά ήταν ο μοναδικός Red που πανηγύρισε νίκη χθες το βράδυ με σκορ 3-2 επί του Βελγίου σε αναμέτρηση για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου κάτω των 17 ετών.

Ήττα παρά το γκολ του Kane για την Αγγλία.