Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 7/10/1978 Διπλό με Norwich City στο Carrow Rd (vid)

Σαν σήμερα: 7/10/1978 Διπλό με Norwich City στο Carrow Rd (vid)

Σαν σήμερα το 1978, οι Reds θα κερδίσουν με το εμφατικό 4-1 εκτός έδρας τη Norwich City και θα συνεχίσουν να οδηγούν την κούρσα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της τότε Division 1.

Οι Κόκκινοι του Bob Paisley θα προηγηθούν μόλις στο 6΄ με γκολ του Steve Heighway, με τον ίδιο να κάνει δύο τα προσωπικά του goals αλλά και των Reds, στο 10΄. Το σκορ του 1ου ημιχρόνου θα το κλείσει ο David Johnson.

Στο 2ο ημίχρονο και μόλις στο 49΄ ο Jimmy Case θα διευρύνει κι άλλο το σκορ για τους Κόκκινους, με τα Καναρίνια να μειώνουν στο 75΄με τον John Ryan.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν 25.632 θεατές και διαιτητής της συνάντησης ήταν ο C. Downey.