Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Ξεκίνησε με ισοπαλία η Under 19 στο UEFA Youth League (vid)

Ξεκίνησε με ισοπαλία η Under 19 στο UEFA Youth League (vid)

Εκτός από την πρώτη ομάδα της Liverpool, σήμερα είχε αγώνα και η Under 19 του συλλόγου και εκείνη κόντρα στη Napoli για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του UEFA Youth League.

Η ομάδα του Bary Lewtas κατάφερε να πάρει την ισοπαλία από την αντίστοιχη ηλικιακά ομάδα της Napoli, αφού ισοφάρισε στο 86ο λεπτό με γκολ του Layton Stewart.

Οι μικροί δεν ξεκίνησαν καλά στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκαν φάσεις και έμειναν πίσω στο σκορ με τέρμα του Vincenzo Mancino στο 29’.

Η Liverpool όμως στο δεύτερο ημίχρονο εμφάνιστηκε με διαφορετική εικόνα και σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το πρώτο μέρος.

Απείλησαν αρχικά με τον Harvey Elliott και τελικά βρήκαν την λύση και την ισοφάριση με τον Stewart, που είχε περάσει ως αλλαγή, στο 86’ μετά από ασίστ του Elliott.

Στη συνέχεια οι Reds προσπάθησαν να πάρουν και το ματς, αλλά οι Ιταλοί κράτησαν το 1-1.

Η σύνθεση της Under 19: Winterbottom, Hoever, Clayton (Longstaff 81′), Boyes, Clarkson, N.Williams, Cain, Dixon-Bonner (Stewart 70′), Larouci (Norris 62′), Elliott, Jones.