Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε ο Elliott στην ήττα της Under 21! (Vid)

Σκόραρε ο Elliott στην ήττα της Under 21! (Vid)

Πρώτος αγώνας για την Under 21 της Liverpool στο EFL Trophy και πρώτο γκολ για τον Harvey Elliott! Έστω και αν ήρθε στην ήττα της ομάδας του Neil Critchley με σκορ 3-2 από την Oldham.

Ήταν η πρώτη αγωνιστική του EFL Trophy και οι Reds άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με γκολ του Neco Williams. Δέχθηκαν όμως την ανατροπή και στο 29’ είχαν μείνει πίσω με 2-1 με τέρματα των Azankpo και Iacovitti.

Ο Harvey Elliott απάντησε και στο 44’ έφερε το παιχνίδι ξανά στην ισοπαλία, ενώ ο 16χρονος μέσος είχε συνολικά πολύ καλή παρουσία στον αγώνα.

Τελικά, το 2-2 δεν παρέμεινε και η Under 21 δέχθηκε το τρίτο τέρμα στο 81ο λεπτό με σκόρερ τον Stott.

Βασικός αγωνίστηκε και ο Sepp van den Berg.