Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Γκολ ο Salah, νίκησε και προκρίθηκε η Αίγυπτος! (Vid)

Γκολ ο Salah, νίκησε και προκρίθηκε η Αίγυπτος! (Vid)

Στη δράση για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής βρέθηκε και ο Mohamed Salah μετά τον Naby Keita την Τετάρτη και μάλιστα σκόραρε στη νίκη της χώρας του επί του Κόνγκο με σκορ 2-0, η οποία συνοδεύτηκε και με την πρόκριση των Φαραώ στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η διοργανώτρια του Copa Africa έκανε δύο τις νίκες της σε ισάριθμα παιχνίδια και με 6 βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή του πρώτου ομίλου, ενώ ακολουθεί η Ουγκάντα με 4 βαθμούς, την οποία η Αίγυπτος θα αντιμετωπίσει την Κυριακή στις 22:00 ώρα το βράδυ στο Κάιρο.

Στον χθεσινοβραδινό αγώνα, με τον Κονγκό, ο Mo Salah αγωνίστηκε έβγαλε ολόκληρο το 90λεπτο και βρήκε δίχτυα με ένα πανέμορφο γκολ στο 43ο λεπτό.