Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Ο τελευταίος αγώνας της Liverpool κόντρα στην Norwich (Vid)

Ο τελευταίος αγώνας της Liverpool κόντρα στην Norwich (Vid)

Κόντρα στην Norwich θα κάνει πρεμιέρα στη φετινή Premier League η Liverpool, οπότε είναι ευκαιρία να θυμηθούμε την τελευταία συνάντηση των δύο ομάδων, τον Ιανουάριο του 2016 στο Carrow Road.

Ήταν ένα εντελώς τρελό παιχνίδι και από τα πιο συναρπαστικά της εποχής του Jürgen Klopp. Μόλις 3 μήνες μετά την έλευση του Γερμανού, οι Reds είχαν επικρατήσει των Καναρινιών με το απίστευτο 4-5 στις 23 Ιανουαρίου του 2016.

Τα τέρματα της Liverpool σημείωσαν οι Bobby Firmino (2), ο οποίος είχε ανοίξει και το σκορ, Jordan Henderson, James Milner και Adam Lallana στο τελευταίο κυριολεκτικά λεπτό των καθυστερήσεων, για να γράψει το τελικό 4-5.

Όλοι οι παίκτες της ομάδας πανηγύρισαν σαν τρελοί το νικητήριο γκολ του Lallana και ο πρώην επιθετικός των Reds, Christian Benteke  έσπασε άθελά του τα γυαλιά του Jürgen Klopp!

Οι Reds αγωνίστηκαν με την ακόλουθη σύνθεση: Mignolet, Sakho, Toure, Clyne, Moreno (90’ Caulker), Lucas Leiva, Milner, Can, Henderson (76’ Benteke), Ibe (59’ Lallana), Firmino.