Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σκόραρε ο Firmino στην 7αρα της Βραζιλίας! (Vid)

Σκόραρε ο Firmino στην 7αρα της Βραζιλίας! (Vid)

Τον τελευταίο της φιλικό αγώνα πριν από την έναρξη του Copa America έδωσε η Εθνική ομάδα της Βραζιλίας κόντρα στην Ονδούρα και ο Bobby Firmino πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή και βρήκε δίχτυα!

Η Σελεσάο επικράτησε με 7-0 της Ονδούρας και έδειξε να είναι έτοιμη για το Copa America, το οποίο διοργανώνεται στη χώρα της και δεν το έχει κατακτήσει από το 2007.

Στην κορυφή της επίθεσης ξεκίνησε ξανά ο Gabriel Jesus και σημείωσε δύο τέρματα στο 6’ και στο 47’. Οι Thiago Silva (13’), Coutinho (37’), Neres (56’) και Richarlison (70’) βρήκαν επίσης στόχο.

Το 6-0 έγραψε ο δικός μας, Roberto Firmino με εξαιρετικό τελείωμα στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Bobby είχε περάσει ως αλλαγή 10 λεπτά νωρίτερα.

Σε ολόκληρο το 90λεπτο αγωνίστηκε ο Alisson Becker.

Παίκτες των Reds, οι Gini Wijnaldum και Virgil van Dijk αγωνίστηκαν στον τελικό του Nations League, αλλά η Ολλανδία ηττήθηκε με σκορ 1-0 από την Πορτογαλία με τέρμα του Guedes.

Δείτε το γκολ του Firmino στη νίκη της Βραζιλίας με 7-0 επί της Ονδούρας: