Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 10/4/2018 Διπλό στο Etihad και πρόκριση στους 4! (Vid)

Σαν σήμερα: 10/4/2018 Διπλό στο Etihad και πρόκριση στους 4! (Vid)

Ακόμη μια μεγάλη Ευρωπαϊκή βραδιά σαν σήμερα για τη Liverpool. Οι Reds στις 10 Απριλίου του 2018 αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Manchester City στο δεύτερο σκέλος της προημιτελικής φάσης του Uefa Champions League και την νίκησαν με 1-2!

Σε συνδυασμό με το 3-0 του Anfield η ομάδα του Jürgen Klopp προκρίθηκε στα ημιτελικά της κορυφαίας Ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης και μάλιστα με ανατροπή επί των Cityzens, καθώς ο Gabriel Jesus είχε ανοίξει το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό για τους γηπεδούχους.

Οι Reds είχαν όμως απάντηση. Στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισαν με τον Mo Salah στο 56’ με εξαιρετικό τελείωμα του Αιγύπτιου και ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 77’ με τέρμα του Bobby Firmino.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης στο παρακάτω video:

Σαν σήμερα: 10/4/2018 Διπλό στο Etihad και πρόκριση στους 4!