Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Gerrard στο τελευταίο λεπτό και νίκη οι θρύλοι της Liverpool!

Gerrard στο τελευταίο λεπτό και νίκη οι θρύλοι της Liverpool!

Και ποιος άλλος θα μπορούσε να ήταν; Κανείς, μόνο ο Steven Gerrard! Ο εμβληματικός αρχηγός των Reds στην επιστροφή του στο Anfield σκόραρε στις καθυστερήσεις και έδωσε τη νίκη στους θρύλους της Liverpool κόντρα σε εκείνους της Milan με σκορ 3-2!

Οι θρύλοι της ομάδας μας προηγήθηκαν με 2-0. Αρχικά με γκολ του Robbie Fowler, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Johnson και έδειξε πως δεν έχει χάσει την επαφή του με τα δίχτυα στο 25ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τέρμα του παλαίμαχου Γάλλου επιθετικού, Djibril Cisse στο 65’ μετά από ασίστ του Patrik Berger.

Οι θρύλοι της Milan, όμως είχαν απάντηση. Πρώτα με ένα εξαιρετικό φάουλ του Andea Pirlo στο 61’, τον οποίο και χειροκρότησε όλο το γήπεδο και έπειτα με τον Giuseppe Pancaro στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τότε, ανέλαβε δράση ο μεγάλος Steven Gerrard. Ο Stevie με ένα όμορφο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 3-2 και έδωσε τη νίκη στους θρύλους των Reds στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι συνθέσεις της Liverpool:

Α’ Ημίχρονο: Dudek, Johnson, Carragher, Hyypia, Agger, Kennedy, Kvarme, Gerrard, Garcia, Kuyt, Fowler.

Β’ Ημίχρονο: Westerveld, McAteer, Carragher, Agger, Johnson, Diao, Berger, Gerrard, Cisse, Owen, McManaman.

Ο Ian Rush δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού. Προπονητής των Reds ήταν ο King Kenny Dalglish.

Ο Steven Gerrard σκόραρε μπροστά στο Kop.