Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Έκανε εξετάσεις ο Firmino

Έκανε εξετάσεις ο Firmino

Πολλούς άτυχους είχε ο χθεσινός αγώνα σμεταξύ της Liverpool και της Manchester United, εκ των οποίων ο ένας ήταν από την πλευρά της ομάδας μας, ο Bobby Firmino.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και έγινε αναγκαστική αλλαγή με τον Daniel Sturridge να παίρνει τη θέση του στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σήμερα ο Bobby υποβλήθηκε σε εξετάσεις και στις τάξεις των Reds υπάρχει αναμονή σχετικά με την κατάστασή του. Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα γίνουν γνωστά τις επόμενες ώρες και ο Jürgen Klopp θα έχει τα νεότερα στην αυριανή συνέντευξη τύπου.

Αξίζει να σημειώσουμε, πως ο Firmino αγωνίζεται συνεχόμενα για 71 αγώνες των Reds. Έχει να λείψει από την ισοπαλία (1-1) με την Chelsea στο Anfield το 2017. Τότε είχε ξεκινήσει ο Daniel Sturridge στην κορυφή της επίθεσης.