Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σαν σήμερα: 31/10/2006: Νίκη με 3-0 απέναντι στην Bordeaux (vid)

Σαν σήμερα: 31/10/2006: Νίκη με 3-0 απέναντι στην Bordeaux (vid)

31/10/2006: Νίκη με 3-0 απέναντι στην Bordeaux

Σαν σήμερα το 2006, η Liverpool κέρδισε τη Γαλλική Bordeaux με 3-0, για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Champions League της σεζόν 2006-2007.

Το σκορ είχε ανοίξει ο Luis Garcia στο 23ο λεπτό. Το δεύτερο γκολ της ομάδας μας το είχε πετύχει ο Steven Gerrard στο 72ο λεπτό, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό γκολ του Luis Garcia στο 76ο λεπτό. Οι Γάλλοι έπαιζαν με 10 παίχτες από το 67ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Fernando με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Για την ομάδα μας, ο Boudewijn Zenden είχε περάσει ως αλλαγή στη θέση του Xabi Alonso, o Jermaine Pennant στη θέση του Peter Crouch, ενώ ο Robbie Fowler αντικατέστησε τον MVP του αγώνα Luis Garcia. Δε χρησιμοποιήθηκαν από τον Rafa Benitez οι Jerzy Dudek, Daniel Agger, Fábio Aurélio και Stephen Warnock.