Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Άνετη επικράτηση με ντόρτια για την U23

Άνετη επικράτηση με ντόρτια για την U23

O Brewster για την U23

H U23 της Liverpool είχε ένα πολύ εύκολο απόγευμα απέναντι στη Sunderland στο Stadium Of Light την οποία και συνέτριψαν με 1-4.

Μετά από 2 ήττες σε διοργανώσεις Κυπέλλου, τα παιδιά του Neil Critchley επέστρεψαν με στυλ στις νίκες και είχαν μπροστάρηδες τους Brewster και Woodburn.  To σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους μόλις στο πέμπτο λεπτό με τον Brannagan να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Wilson.  Οι γηπεδούχοι με τον Asoro ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο.

O Brewster σκόραρε ξανά για την U23

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με υπεροχή των φιλοξενούμενων αλλά με αδυναμία να διασπάσουν την άμυνα των Black Cats. Τη λύση έδωσε ο Rhian Brewster στο 72 που δικαιώθηκε από την επιμονή του στο pressing ενώ λίγο αργότερο ο Matt Virtue έκανε το 1-3. Στο χορό των γκολ μπήκε και ο Woodburn μετά από ασίστ του Brewster για το 1-4.