Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Σπουδαίος βαθμός με ηγέτη Wilson για την Under 23

Σπουδαίος βαθμός με ηγέτη Wilson για την Under 23

Με δύο τέρματα του Harry Wilson στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, η Under 23 της Liverpool πήρε μία ισοπαλία (2-2) που έμοιαζε ανέλπιστη απέναντι στη Southampton στα πλαίσια της Premier League 2.

O Alfie Jones έδωσε δίκαιο προβάδισμα στους «Αγίους» στο πρώτο ημίχρονο προτού ο Olomola κάνει το 2-0 για τη γηπεδούχο ομάδα, η οποία είχε την απόλυτη υπεροχή τα πρώτα 60 λεπτά του αγώνα.

Ωστόσο στο 77ο λεπτό ο Wilson μείωσε αφού προηγουμένως η ομάδα του είχε γλυτώσει από το στύλο δύο φορές και στις καθυστερήσεις σκόραρε με το ριμπάουντ του πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε και εκτέλεσε πάνω στον Hassen. Εν τέλει πρόκειται για μία ισοπαλία που κάθε άλλο παρά ορατό ενδεχόμενο παρουσιαζόταν κατά την πρώτη ώρα του παχνιδιού.

LIVERPOOL U23s: Kelleher; Randall, Masterson, Whelan, Phillips (Hart 65); Stewart, Virtue, Williams, Alves (Dhanda 74); Wilson, Brewster. Subs: Firth, M Gomes, T Gomes.