Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Ο Darwin Nunez σφράγισε τη νίκη της Ουρουγουάης (vid)

Ο Darwin Nunez σφράγισε τη νίκη της Ουρουγουάης (vid)

Ο Darwin Nunez σκόραρε με ένα μονοκόμματο βολέ στο δεύτερο ημίχρονο, για να βοηθήσει την Ουρουγουάη να νικήσει τον Παναμά με 3-1 στο πρώτο παιχνίδι του Copa America.

Ο επιθετικός της Liverpool έπαιξε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα του Ομίλου Γ στο Μαϊάμι, όπου η Ουρουγουάη προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 1-0.

Το ματς παρέμεινε στην ισορροπία μέχρι το τέλος, αλλά, στο 85’ ο Nunez εκμεταλλεύτηκε μια σέντρα μέσα στην περιοχή του Παναμά και με μια δυνατή προσπάθεια διπλασίασε το προβάδισμα της χώρας του, ουσιαστικά κλειδώνοντας το τρίποντο.

Ο Vina διαμόρφωσε το 3-0 της La Celeste στις καθυστερήσεις, ενώ ο Παναμάς στη συνέχεια μείωσε σε 3-1.

Το έθνος του Nunez επιστρέφει στη δράση στο τουρνουά τις πρώτες πρωινές ώρες της Παρασκευής, όταν και θα συναντήσει τη Βολιβία στο New Jersey.