Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Τα highlights του Liverpool 3-1 Manchester City (vid)

Τα highlights του Liverpool 3-1 Manchester City (vid)

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε τη σεζόν η Liverpool, καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 της Manchester City για το Community Shield το απόγευμα του Σαββάτου στο King Power Stadium.

Το σκορ για την ομάδα του Jürgen Klopp άνοιξε ο Trent Alexander-Arnold στο 21’ με εκτός περιοχής σουτ, το οποίο ήταν και το μοναδικό τέρμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι Reds ξεκίνησαν καλύτερα, όμως οι Cityzens έφτασαν στην ισοφάριση με τον Alvarez στο 70ο λεπτό.

Οι Reds δεν είχαν όμως πει την τελευταία τους λέξη, αφού πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Mo Salah στο 84’ και έκαναν το τελικό 3-1 στο 94’ με ωραία κεφαλιά του Darwin Nunez.

Ο Trent Alexander-Arnold άνοιξε το σκορ.