Home > HOMEPAGE HOT POSTS > Δύο ασίστ με την εθνική ο Mane

Δύο ασίστ με την εθνική ο Mane

Οχτώ ποδοσφαιριστές της Liverpool αγωνίστηκαν με τις εθνικές τους ομάδες την Τρίτη, με τον Sadio Mane να είναι αυτή τη φορά εκείνος που ξεχώρισε, μοιράζοντας δύο ασίστ.

Ο επιθετικός των Reds έδωσε δύο ασίστ στον Famara Diedhiou, ο οποίος σημείωσε τρία τέρματα και βοήθησε την χώρα του να περάσει με 1-3 από την Ναμίμπια.

Ο Naby Keita αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα της Γουινέας με 1-4 από το Μαρόκο.

Ο Andrew Robertson ηγήθηκε ξανά της χώρας του στο σημαντικό διπλό με σκορ 0-1 κόντρα στα Νησιά Φερόε.

Ο Takumi Minamino αγωνίστηκε για 78 λεπτά στη νίκη της Ιαπωνίας με 2-1 επί της Αυστραλίας.

Σε ολόκληρη την εκτός έδρας αναμέτρηση της εθνικής Ελλάδος με την Σουηδία (2-0) αγωνίστηκε ο Κώστας Τσιμίκας, μη μπορώντας όμως να πανηγυρίσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Την ήττα γνώρισε και ο νεαρός δεξιός οπισθοφύλακας, Conor Bradley, ο οποίος ξεκίνησε για την Βόρεια Ιρλανδία στην ήττα με 2-1 από την Βουλγαρία και αντικαταστάθηκε στο 67’.

Ο αρχηγός των Reds, Jordan Henderson πέρασε ως αλλαγή στο 76’ αντί του Raheem Sterling στην ισοπαλία της εθνικής Αγγλίας με την Ουγγαρία στο Wembley.

Τέλος, ο Caoimhin Kelleher ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός κάτω από τα δοκάρια της εθνικής Ιρλανδίας και κράτησε ανέπαφη την εστία του στη φιλική επικράτηση με 4-0 επί του Κατάρ.

Ο Sadio Mane βοήθησε τη Σενεγάλη να περάσει από τη Ναμίμπια.